INFORMACJA O SZCZEPIENIU LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH
Dodane przez ibmtl dnia Wrzesień 10 2012 12:09:58

Szanowni Państwo.

Informuję, że w dniach od 27 września 2012r. do dnia 4 października 2012r. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie poprzez wyłożenie szczepionki doustnej z samolotów w ilości 20 dawek na 1km².Treść rozszerzona

Szanowni Państwo.

Informuję, że w dniach od 27 września 2012r. do dnia 4 października 2012r. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie poprzez wyłożenie szczepionki doustnej z samolotów w ilości 20 dawek na 1km².Powiatowy Lekarz Weterynarii


W Ząbkowicach Śląskich


Wiesław KałamagaWskazówki dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone immunoprzynęty służące do zapobiegania wystąpienia wcieklizny.- Do zwalczania wścieklizny zostaną zrzucone z samolotu przynęty, które po przyjęciu przez lisy wytworzą immunologiczną odporność.


- Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt ściętego stożka. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynna szczepionkę.


- Prosimy nie podnosić i nie dotykać przynęt. Przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.


- Dla zachowania ostrożności, prosimy przy ewentualnym kontakcie przynęty z otwartą raną, oczami, jamą ustną czy nosem gruntownie przemyć te miejsca wodą z mydłem. W dalszym postępowaniu zgłosić się do lekarza.


- Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących.


- Po wyłożeniu przynęt przez 3 tygodnie nie wolno puszczać psów, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. W przypadku kontaktu zwierząt domowych z przynętą należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.


- Przynęty ze szczepionką doustną są dopuszczone do szczepienia lisów.

Prosimy o pomoc w skutecznym przeprowadzeniu akcji zapobiegania wystąpienia wścieklizny u zwierząt.

Dziękujemy.